Dodano do schowka
advanced search
Product categories

 • Ozon Maker - urządzenie do odkażania klimatyzacji
  Urządzenie jonizujące powietrze atmosferyczne, wytwarza nietrwałą alotropową odmianę tlenu, czyli ozon O3. Ozon, jako bardzo silny utleniacz usuwa wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w kabinie. Skutecznie usuwa wilgoć gromadzącą się głównie na wykładzinach podłogowych i na parowniku klimatyzacji. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy.
  W zależności od wielkości kabiny pojazdu i stopnia jej zanieczyszczenia, urządzenie posiada możliwość wyboru trybu i czasu pracy (5, 10, 15, 30, 60 minut). W przypadku autobusów, zaleca się wykorzystanie kilku urządzeń typu Ozon Maker. Ozon (O3) znajduje się w powietrzu atmosferycznym, gdzie powstaje z tlenu pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Ozon jest gazem cięższym od powietrza, jest nietrwały i szybko ulega rozkładowi. Rozkład przyśpiesza wzrost temperatury, wilgotności i  zanieczyszczeń  powietrza.  W  wodzie  ozon  rozkłada  się  szybciej  niż w powietrzu. W postaci gazowej jest bezbarwny, w grubszych warstwach ma kolor niebieski. W stanie ciekłym jest intensywnie ciemnoniebieski, a  w  stanie  stałym  niemal  czarny.  Ozon  jest  bardzo  silnym  związkiem utleniającym, dużo silniejszym od tlenu. Rozpada się na cząsteczkę tlenu i tlen atomowy. Ze względu na swoje bardzo silne właściwości utleniające ma duże zastosowanie w przemyśle.

  Dane techniczne:
  Wymiary: 320 x 220 x 95 mm.
  Zasilanie: 220/240 V- 50 Hz – 0,15 A – 18 W
  Wydajność urządzenia: 3 l/min.
  Produkcja ozonu: 1,0 g/h

  Dzięki swojej kompaktowej budowie i długiemu przewodowi wyprowadzającemu ozon z urządzenia, usuwanie zanieczyszczeń jest wyjątkowo łatwe. Umieszczenie końcówki przewodu, zakończonego sondą, w pożądanym miejscu kabiny lub miejscu filtra przeciwpyłowego nie stwarza żadnych problemów.
  - łatwy w obsłudze
  - usuwa wszystkie zanieczyszczenia
  - usuwa wilgoć
  - eliminuje nieprzyjemne zapachy
  - prosty i przyjazny dla środowiska sposób działania
  - eliminuje koszty związane ze stosowaniem i utylizacją środków chemicznych

  Praca z urządzeniem Ozon Maker pozwala uzyskać znaczne oszczędności, wynikające z braku konieczności płacenia za drogie środki chemiczne, a koszty poniesione na jego zakup zwracają się bardzo szybko. Ozon Maker pozwala osiągnąć zysk wynikający z zadowolenia klientów.

  Ministerstwo Zdrowia Włoch – Instytut Żywności i Żywienia.
  Protokół nr. 24482 z 31/07/96. Uniwersytet w Neapolu „FEDRICO II”
  Próby In Vitro możliwości neutralizacji ozonu na bakteriach chorobotwórczych. Brak genetycznych mutacji.
  Uniwersytet w Udine - Instytut Nauk O Żywieniu. Testy odkażające na płaskich powierzchniach urządzeń przystosowanych do prac przy mięsie (salmonella, listerioza).Uniwersytet w Parmie instytut Mikrobiologii.
  Próba weryfikacji zdolności sterylizacji ozonem na zbiorowiskach bakterii.

  Deklaracja zgodności:
  Low Voltage Directive 73/23/EEC– European Union (EU), EMC Directive 89/336EEC – European Union (EU)

  INSTRUKCJA PL