Dodano do schowka
advanced search
Product categories

 • Najwyższy model serii. Oferuje możliwość równoległej obsługi układów A/C na czynnik R134a i R1234yf, ponieważ posiada dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa
  oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika. Obsługa stacji jest w pełni automatyczna. Cechami charakterystycznymi tego modelu są: hermetyczne pojemniki na olej, system blokady wagi i automatycznej kontroli poprawności masy czynnika oraz automatyczny system czyszczenia wewnętrznych obwodów hydraulicznych.
  KONFORT TOUCH wyposażona jest w dotykowy 10-calowy kolorowy wyświetlacz, który nie tylko podnosi konfort użytkowania, ale i udostępnia na jednym ekranie większość wykonywanych operacji serwisowych. Innowacyjny interfejs graficzny zapewnia prawdziwie intuicyjną obsługę oprogramowania, umożliwiając szybki odczyt wyświetlanych danych.
  Czytelność danych zapewnia wysoka rozdzielczość i jasność 400 kandeli.
  Interesującą opcją jest możliwość wyboru przez operatora jasnego lub przyciemnionego tła ekranu.
  Ponadto ekran stacji KONFORT TOUCH został wykonany w technologii glove-touch, która zapewnia doskonałe użytkowanie podczas noszenia różnego rodzaju rękawic roboczych.

  Wyjątkowa praktyczność linii KONFORT TOUCH i jej sprytne rozwiązania użytkowe wynikają również z zastosowania łączności Wi-Fi do takich operacji jak:
  - drukowanie raportów w formacie A4
  - pobieranie aktualizacji oprogramowania i oprogramowania sprzętowego w czasie rzeczywistym
  - korzystanie ze zdalnej pomocy technicznej
  - połączenie z portalem myTEXA
  - połączenie z aplikacją mobilną KONFORT
  - identyfikator czynnika chłodzącego
  Moduł Bluetooth pozwala także na połączenie stacji z różnymi akcesoriami, jak na przykład z zestawem wydajności klimatyzacji.
  Gniazdo USB, daje możliwość wykonywania backup’u raportów serwisowych oraz całego systemu.
  To rozwiązanie jest bardzo przydatne również do instalowania aktualizacji oprogramowania w przypadku, gdy warsztat nie posiada sieci Wi-Fi.

  KONFORT APP
  Dzięki specjalnej aplikacji, stacje mogą komunikować się ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i iOS, dając mechanikowi możliwość zdalnego podglądu przebiegu prac związanych z obsługą serwisową i napełnianiem układów klimatyzacji pojazdów. Technik jest powiadamiany o wszelkich nieprawidłowościach i informowany o zakończeniu usługi.
  Ponadto, nowa aplikacja pozwala na sprawne zarządzanie danymi z wykonanych serwisów również wtedy, gdy stacja jest wyłączona.

  Modele KONFORT TOUCH można łączyć z szeregiem opcjonalnych akcesoriów poszerzających ich funkcjonalność i potencjał, takich jak:
  - Drukarka termiczna
  Instalacja funkcjonalnej drukarki termicznej, umożliwia w dowolnych warunkach i momencie, na wydruk raportu z przeprowadzonych prac serwisowych.
  - Zestaw identyfikatora czynnika
  Urządzenie natychmiast wykrywa typ oraz czystość czynnika chłodzącego (R134a lub R1234yf) zastosowanego w pojeździe. Cała operacja zajmuje około jednej minuty, a w przypadku nieodpowiedniego lub zanieczyszczonego czynnika, system ostrzega operatora i wstrzymuje pracę stacji.
  - REC+
  Gwarantuje odprowadzenie czynnika chłodniczego w całkowicie bezpieczny sposób, niezależnie od jego zanieczyszczenia. Spełnia wymagania techniczne, eksploatacyjne i bezpieczeństwa najważniejszych producentów pojazdów i pozwala odzyskać do 95% czynnika chłodniczego zawartego w układzie. Pod koniec odzysku zanieczyszczony czynnik chłodniczy może zostać odprowadzony do zewnętrznego zbiornika w celu jego utylizacji.
  - Forming Gas
  Zestaw umożliwiający szybkie i skutecznie wykrycie nieszczelności w układach A/C pracujących na czynniku R134a i R1234yf. Wykorzystanie zestawu ma kluczowe znaczenie w procesie naprawy, ponieważ jest w stanie zidentyfikować najmniejsze wycieki gazu. Dzieje się tak, dzięki rozmiarom cząsteczek gazu śladowego, które są znacznie mniejsze niż cząsteczki jakiegokolwiek czynnika chłodniczego.
  - Zestaw do płukania układu klimatyzacji
  Płukanie układu jest czynnością mechaniczną, która pozwala na oczyszczenie wszystkich przewodów układu klimatyzacji w pojeździe. Zestaw ten składa się z: dodatkowego zbiornika na czynnik o pojemności 6 litrów z wziernikiem inspekcyjnym, filtra mechanicznego ze stali nierdzewnej, który z łatwością może zostać wyjęty w celu czyszczenia, przewodów serwisowych o wysokiej wydajności i średnicy wewnętrznej 5 milimetrów oraz walizki zawierającej różnego rodzaju adaptery typu uniwersalnego.
  - Zestaw kontroli wydajności klimatyzacji
  Umożliwia przeprowadzenie dynamicznej kontroli temperatury na wylocie nawiewów klimatyzacji. Po wykonaniu kontroli stacja KONFORT TOUCH dostarcza szczegółowy raport, który poświadcza rzeczywistą wydajność danego układu.

  Identyfikator czynnika RID
  Identyfikator czynnika rozpoznaje i mierzy stopień czystości (w %) czynników R134a, R1234yf i węglowodorów. Przed obsługą każdego pojazdu należy przeprowadzić analizę czynnika, aby zapobiec pomyleniu czynników chłodniczych. Pozwoli to na prawidłowe i bezpieczne przeprowadzenie serwisowania.
  Urządzenie TEXA nie tylko wykrywa gaz czynnika R134a/R1234yf, ale i gwarantuje odpowiedni stopień jego czystości.
  Cała operacja zajmuje tylko 1 minutę!
  W przypadku nieodpowiedniego lub zanieczyszczonego czynnika, system ostrzega operatora i blokuje pracę stacji KONFORT. Wszystko po to, aby chronić mechanika przed niebezpiecznymi sfałszowanymi mieszankami gazów oraz mieszaniem się różnych typów czynników.

  Parametry techniczne:
  Wydajność - pompa próżniowa dwustopniowa: 100 [l/min.]
  Dozowanie oleju: automatyczne (wg wagi)
  Dozowanie barwnika UV: ręczne
  Drukarka: Tak
  Baza danych pojazdów: osobowe, dostawcze, ciężarowe, maszyny rolnicze
  Obsługa pojazdów hybrydowych: Tak
  Obsługiwane pojazdy: pojazdy hybrydowe
  Dozowanie barwnika UV: automatyczne (wg wagi)
  Rodzaj czynnika chłodzącego: R134a/R1234yf
  Tryb pracy: Automatyczny
  Pojemność zbiornika R134a/R1234yf: 12 [kg]
  Liczba zbiorników: 2 [szt.]
  Wydruk raportu wykonanych serwisów: Tak
  Identyfikator czynnika: Tak
  Elektroniczne wagi oleju i UV: Tak
  Rodzaj wyświetlacza: 10” dotykowy
  Rodzaj wyświetlacza: kolorowy
  Sterowanie otw./zam. przewodów LP/HP: automatyczne
  Dozowanie oleju: automatyczne
  Blokada wagi: Tak
  Długość przewodów LP/HP: 3/3 [m]
  Kolor: Czarny
  Obsługa pojazdów elektrycznych: Tak