Dodano do schowka
advanced search
Product categories

 • KONFORT 760 TOUCH to prosta, szybka i inteligentna stacja klimatyzacji z najnowszej serii maszyn od TEXA. Przeznaczona jest do pracy z czynnikiem R1234yf. Jej system operacyjny Android 10 embedded umożliwia sterowanie podzespołami elektronicznymi przy wykorzystaniu intuicyjnego języka graficznego.
  Stacje TEXA zostały zaprojektowane tak, by być niezwykle funkcjonalne i maksymalnie proste w przeprowadzanych czynnościach serwisowych. Do uruchomienia serwisu wystarczy jedno dotknięcie ekranu.

  Model 760 cechuje:
  - wyjątkowa wydajność,
  - zastosowanie hermetycznych pojemników na olej,
  - w pełni zautomatyzowane zarządzanie obsługą,
  - system blokady wagi i automatycznej kontroli poprawności masy czynnika.
  - duży wyświetlacz i intuicyjny interfejs
  - dotykowy 10-calowy, kolorowy wyświetlacz. Mieści on na jednym ekranie większość wykonywanych operacji serwisowych czym niezwykle podnosi komfort użytkowania. Innowacyjna oprawa graficzna zapewnia intuicyjną obsługę oraz szybki odczyt danych. Wysoka rozdzielczość ekranu i jasność 400 kandeli zapewnia czytelność wyświetlanych danych. Dodatkowo operator może wybrać pracę na jasnym lub przyciemnionym ekranie.

  Ekran stacji KONFORT TOUCH został wykonany w technologii glove-touch, która zapewnia doskonałe użytkowanie nawet podczas noszenia różnego rodzaju rękawic roboczych.

  Zadaniem interfejsu użytkownika jest zebranie na jednym ekranie wszystkich informacji potrzebnych użytkownikowi w trakcie przeprowadzania serwisu układu klimatyzacji. W zaledwie kilku krokach po uruchomieniu stacji przechodzimy do wykonania usługi serwisowej.
  Oprogramowanie posiada czytelne menu, które minimalizuje ilość koniecznych do wykonania operacji. Tryb wyszukiwania “Inteligentny wybór modelu” umożliwia ponadto wybór obsługiwanego pojazdu, po wpisaniu jednego lub kilku słów kluczowych.

  Wiele możliwości komunikacji
  Wyjątkowa praktyczność linii KONFORT TOUCH i jej sprytne rozwiązania użytkowe wynikają również z zastosowania łączności Wi-Fi do takich operacji jak:
  - drukowanie raportów w formacie A4
  - pobieranie aktualizacji oprogramowania i oprogramowania sprzętowego w czasie rzeczywistym
  - korzystanie ze zdalnej pomocy technicznej
  - połączenie z portalem myTEXA
  - połączenie z aplikacją mobilną KONFORT
  - moduł Bluetooth pozwala na połączenie stacji z różnymi akcesoriami, jak na przykład z zestawem wydajności klimatyzacji.
  - gniazdo USB, daje możliwość wykonywania backup’u raportów serwisowych oraz całego systemu. To rozwiązanie jest bardzo przydatne również do instalowania aktualizacji oprogramowania w przypadku, gdy warsztat nie posiada sieci Wi-Fi.

  Wygoda drukowania
  Oprócz zintegrowanej drukarki termicznej, KONFORT TOUCH przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi, umożliwia drukowanie w formacie A4 raportów z wykonanych serwisów, na dowolnej drukarce podłączonej do sieci internetowej warsztatu.

  KONFORT APP
  Dzięki specjalnej aplikacji, stacje mogą komunikować się ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i iOS, dając mechanikowi możliwość zdalnego podglądu przebiegu prac związanych z obsługą serwisową i napełnianiem układów klimatyzacji pojazdów. Technik jest powiadamiany o wszelkich nieprawidłowościach i informowany o zakończeniu usługi. Ponadto, aplikacja pozwala na sprawne zarządzanie danymi z wykonanych serwisów również wtedy, gdy stacja jest wyłączona.

  Pomoc techniczna on-line
  Warsztat kupujący stację KONFORT TOUCH ma zapewnioną stałą obsługę serwisową TEXA. Aby z niej skorzystać, wystarczy podłączyć stację do sieci Wi-Fi warsztatu, uzyskać dostęp do strony Aplikacje interfejsu oprogramowania i wybrać pozycję „Pomoc zdalna”. Z tego miejsca, wysłać zgłoszenie do działu technicznego, który zdalnie przejmie kontrolę nad stację w celu wykonania przeglądu i udzielenia wsparcia mechanikowi w warsztacie. Będzie on mógł na przykład aktywować stację, sprawdzić jej stan pracy i wszelkie błędy, które mogła wygenerować, skalibrować wagę, sprawdzić zespół elektrozaworu i wiele, wiele więcej.

  Certyfikowana jakość i produkcja
  Linia KONFORT TOUCH odzwierciedla niezwykłą dbałość TEXA w zakresie projektowania, doboru materiałów, zastosowania nowych technologii i automatyzacji procesów produkcyjnych. Podczas jej realizacji stosowane są wymogi ISO TS 16949.
  Stacje KONFORT spełniają europejskie normy bezpieczeństwa CE/PED oraz amerykańskie standardy czystości czynnika (SAE J2099 dla R134a oraz dla R1234yf) oraz skuteczności odzysku czynnika R134a na poziomie co najmniej 95% (SAE J2788) i R1234yf (SAE J2843).

  DANE TECHNICZNE
  - Obsługa układów z czynnikiem R1234yf
  - Automatyczne wykrywanie nieszczelności
  - Pomiar ilości czynnika wagą elektroniczną
  - Podawanie olejów sterowane czasem
  - Podawanie UV sterowane czasem
  - Obsługa pojazdów hybrydowych
  - Obsługa serwisowa pojazdu w trybie automatycznym (DATABASE)
  - Obsługa serwisowa pojazdu w trybie indywidualnym
  - System bezpieczeństwa FPS (Fan Protection System)
  - System płukania wewnętrznego układu przed zmianą oleju
  - Wydruk raportu z obsługi serwisowej przez Wi-Fi
  - Wyświetlacz dotykowy 10”
  - Zgodność z APP KONFORT
  - Zbiornik wewnętrzny 20 kg
  - Precyzja przy podawaniu +/- 15 gr
  - Wysoka skuteczność odzyskiwania czynnika (ponad 95%)
  - Dwustopniowa pompa próżniowa
  - Trzy tryby pracy: BAZA DANYCH/ PROGRAM ZAAWANSOWANY/ MOJA BAZA DANYCH
  - Wielojęzyczne oprogramowanie
  - Automatyczna kompensacja długości przewodów serwisowych
  - Automatyczna sygnalizacja przeglądów stacji
  - Uproszczone przeglądy stacji
  - Automatyczne odprowadzanie gazów nieskondensowanych
  - Zdalna pomoc techniczna
  - Automatyczne aktualizacje

  Modele KONFORT TOUCH można łączyć z szeregiem opcjonalnych akcesoriów poszerzających ich funkcjonalność i potencjał, takich jak:
  - Zestaw identyfikatora czynnika - Urządzenie natychmiast wykrywa typ oraz czystość czynnika chłodzącego zastosowanego w pojeździe. a w przypadku nieodpowiedniego lub zanieczyszczonego czynnika ostrzega operatora i wstrzymuje pracę stacji. Cała operacja zajmuje około jednej minuty.
  - REC+ - Gwarantuje odprowadzenie czynnika chłodniczego w całkowicie bezpieczny sposób, niezależnie od jego zanieczyszczenia. Spełnia wymagania techniczne, eksploatacyjne i bezpieczeństwa najważniejszych producentów pojazdów i pozwala odzyskać do 95% czynnika chłodniczego zawartego w układzie. Pod koniec odzysku zanieczyszczony czynnik chłodniczy może zostać odprowadzony do zewnętrznego zbiornika w celu jego utylizacji.
  - Drukarka termiczna - Instalacja funkcjonalnej drukarki termicznej, umożliwia w dowolnych warunkach i momencie, na wydruk raportu z przeprowadzonych prac serwisowych.
  - Forming Gas - Zestaw umożliwia szybkie i skuteczne wykrycie nieszczelności w układach klimatyzacji. Wykorzystuje taki rozmiar cząsteczek gazu śladowego (mniejszy niż cząsteczki jakiegokolwiek czynnika chłodniczego), że jest w stanie zidentyfikować najmniejsze wycieki gazu.
  - Zestaw do płukania układu klimatyzacji - Płukanie układu jest czynnością mechaniczną, która pozwala na oczyszczenie wszystkich przewodów układu klimatyzacji w pojeździe. Zestaw ten składa się z: dodatkowego zbiornika na czynnik o pojemności 6 litrów z wziernikiem inspekcyjnym, filtra mechanicznego ze stali nierdzewnej, który z łatwością może zostać wyjęty w celu czyszczenia, przewodów serwisowych o wysokiej wydajności i średnicy wewnętrznej 5 milimetrów oraz walizki zawierającej różnego rodzaju adaptery typu uniwersalnego.
  - Zestaw kontroli wydajności klimatyzacji - Umożliwia przeprowadzenie dynamicznej kontroli temperatury na wylocie nawiewów klimatyzacji. Po wykonaniu kontroli stacja dostarcza szczegółowy raport, który poświadcza rzeczywistą wydajność danego układu.