Dodano do schowka
advanced search
Product categories

 • Podstawowym modelem serii jest KONFORT 720 TOUCH. Jest wyposażona w automatyczne funkcje do odzysku oraz recyklingu czynnika, a także odzyskiwania oleju. Ilość oleju i barwnika UV jest kontrolowana przez automatyczny układ zaworów, pozostawiając operatorowi do wykonania tylko kilka prostych, manualnych czynności.
  Stacje serii KONFORT TOUCH wyposażone są w dotykowy 10-calowy kolorowy wyświetlacz, który nie tylko podnosi konfort użytkowania, ale i udostępnia na jednym ekranie większość wykonywanych operacji serwisowych. Innowacyjny interfejs graficzny zapewnia prawdziwie intuicyjną obsługę oprogramowania, umożliwiając szybki odczyt wyświetlanych danych.
  Czytelność danych zapewnia wysoka rozdzielczość i jasność 400 kandeli.
  Interesującą opcją jest możliwość wyboru przez operatora jasnego lub przyciemnionego tła ekranu. Ponadto ekran stacji KONFORT TOUCH został wykonany w technologii glove-touch, która zapewnia doskonałe użytkowanie podczas noszenia różnego rodzaju rękawic roboczych.

  Wyjątkowa praktyczność linii KONFORT TOUCH i jej sprytne rozwiązania użytkowe wynikają również z zastosowania łączności Wi-Fi do takich operacji jak:
  - drukowanie raportów w formacie A4
  - pobieranie aktualizacji oprogramowania i oprogramowania sprzętowego w czasie rzeczywistym
  - korzystanie ze zdalnej pomocy technicznej
  - połączenie z portalem myTEXA
  - połączenie z aplikacją mobilną KONFORT
  Moduł Bluetooth pozwala także na połączenie stacji z różnymi akcesoriami, jak na przykład z zestawem wydajności klimatyzacji.
  Gniazdo USB, daje możliwość wykonywania backup’u raportów serwisowych oraz całego systemu.
  To rozwiązanie jest bardzo przydatne również do instalowania aktualizacji oprogramowania w przypadku, gdy warsztat nie posiada sieci Wi-Fi.

  Wydruk z raportu zawsze pod ręką
  Oprócz zintegrowanej drukarki termicznej, KONFORT TOUCH przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi, umożliwia drukowanie w formacie A4 raportów z wykonanych serwisów, na dowolnej drukarce podłączonej do sieci internetowej warsztatu.

  KONFORT APP
  Dzięki specjalnej aplikacji, stacje mogą komunikować się ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i iOS, dając mechanikowi możliwość zdalnego podglądu przebiegu prac związanych z obsługą serwisową i napełnianiem układów klimatyzacji pojazdów. Technik jest powiadamiany o wszelkich nieprawidłowościach i informowany o zakończeniu usługi.
  Ponadto, nowa aplikacja pozwala na sprawne zarządzanie danymi z wykonanych serwisów również wtedy, gdy stacja jest wyłączona.

  Stacje KONFORT TOUCH zostały zaprojektowane tak, by być niezwykle funkcjonalne i maksymalnie proste w przeprowadzanych czynnościach serwisowych.
  Aby osiągnąć ten cel, wykorzystano system operacyjny Android 10 embedded, który umożliwia sterowanie podzespołami elektronicznymi przy wykorzystaniu intuicyjnego języka graficznego.
  Aktualizacje oprogramowania są przeprowadzane automatycznie i bezpiecznie.

  Zadaniem interfejsu było zebranie na jednym ekranie wszystkich informacji potrzebnych użytkownikowi w trakcie przeprowadzania serwisu układu A/C. W zaledwie kilku krokach przechodzimy od wstępnych czynności
  uruchomienia stacji do wykonania usługi serwisowej.
  Czytelne menu, dostępne na dużym ekranie, minimalizuje ilość koniecznych do wykonania operacji. Tryb wyszukiwania “Inteligentny wybór modelu” umożliwia ponadto wybór obsługiwanego pojazdu, po wpisaniu jednego lub kilku słów kluczowych.
  Poniżej widoki głównych ekranów oprogramowania, począwszy od wyboru serwisu, po fazy podawania czynnika i zgłoszenie zdalnej pomocy technicznej.

  Warsztat kupujący stację KONFORT TOUCH, ma pewność, że korzysta nie tylko z zaawansowanego technologicznie produktu, ale także ze stałej obsługi serwisowej TEXA.
  Aby z niej skorzystać, wystarczy podłączyć stację do sieci Wi-Fi warsztatu, uzyskać dostęp do strony Aplikacje interfejsu oprogramowania i wybrać pozycję Pomoc zdalna.
  Z tego miejsca, wysłać zgłoszenie do działu technicznego TEXA, który zdalnie przejmie kontrolę nad KONFORT TOUCH w celu wykonania przeglądu i udzielenia wsparcia mechanikowi w warsztacie. Będzie on mógł na przykład aktywować stację, sprawdzić jej stan pracy i wszelkie błędy, które mogła wygenerować, skalibrować wagę, sprawdzić zespół elektrozaworu i wiele, wiele więcej.

  Modele KONFORT TOUCH można łączyć z szeregiem opcjonalnych akcesoriów poszerzających ich funkcjonalność i potencjał, takich jak:

  Drukarka termiczna
  Instalacja funkcjonalnej drukarki termicznej, umożliwia w dowolnych warunkach i momencie, na wydruk raportu z przeprowadzonych prac serwisowych.

  Zestaw identyfikatora czynnika
  Urządzenie natychmiast wykrywa typ oraz czystość czynnika chłodzącego (R134a lub R1234yf) zastosowanego w pojeździe. Cała operacja zajmuje około jednej minuty, a w przypadku nieodpowiedniego lub zanieczyszczonego
  czynnika, system ostrzega operatora i wstrzymuje pracę stacji.

  REC+
  Gwarantuje odprowadzenie czynnika chłodniczego w całkowicie bezpieczny sposób, niezależnie od jego zanieczyszczenia. Spełnia wymagania techniczne, eksploatacyjne i bezpieczeństwa najważniejszych producentów pojazdów i pozwala odzyskać do 95% czynnika chłodniczego zawartego w układzie. Pod koniec odzysku zanieczyszczony czynnik chłodniczy może zostać odprowadzony do zewnętrznego zbiornika w celu jego utylizacji.

  Forming Gas
  Zestaw umożliwiający szybkie i skutecznie wykrycie nieszczelności w układach A/C pracujących na czynniku R134a i R1234yf. Wykorzystanie zestawu ma kluczowe znaczenie w procesie naprawy, ponieważ jest w stanie zidentyfikować najmniejsze wycieki gazu. Dzieje się tak, dzięki rozmiarom cząsteczek gazu śladowego, które są znacznie mniejsze niż cząsteczki jakiegokolwiek czynnika chłodniczego.

  Zestaw do płukania układu klimatyzacji
  Płukanie układu jest czynnością mechaniczną, która pozwala na oczyszczenie wszystkich przewodów układu klimatyzacji w pojeździe. Zestaw ten składa się z: dodatkowego zbiornika na czynnik o pojemności 6 litrów
  z wziernikiem inspekcyjnym, filtra mechanicznego ze stali nierdzewnej, który z łatwością może zostać wyjęty w celu czyszczenia, przewodów serwisowych o wysokiej wydajności i średnicy wewnętrznej 5 milimetrów oraz walizki zawierającej różnego rodzaju adaptery typu uniwersalnego.

  Zestaw kontroli wydajności klimatyzacji
  Umożliwia przeprowadzenie dynamicznej kontroli temperatury na wylocie nawiewów klimatyzacji. Po wykonaniu kontroli stacja KONFORT TOUCH dostarcza szczegółowy raport, który poświadcza rzeczywistą wydajność danego układu.

  Parametry techniczne:
  - Butla główna 12 kg
  - wydajność pompy próżniowej 100l/min
  - wyświetlacz 10"
  - Wifi/bletooth
  - pokrowiec
  - zintegrowana baza danych